Skupina TECHO dosáhla rekordního obratu přes dvě miliardy korun, zisk vzrostl o 66 %

Vydáno dne: 16.1.2016

PRAHA, 27. ledna 2016 – Skupina TECHO, český výrobce a dodavatel kancelářského nábytku a interiérů, dosáhla v roce 2015 svého historicky nejvyššího obratu v celkové výši přes 2,1 miliardy Kč, což je o 45 % více než v předchozím roce. Provozní zisk (EBIT) společnosti vzrostl v porovnání s rokem 2014 o 66 % na 77 milionů.

„Výsledky hospodaření za rok 2015 opět potvrzují dlouhodobou stabilitu firmy a její pevnou pozici na evropském i světovém trhu. Vyplatila se nám proexportní strategie a orientace především na významné nadnárodní společnosti v rámci celého regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika). Realizace a servis pro klíčové zákazníky mají zásadní podíl na ekonomickém výsledku skupiny TECHO,“ uvádí Jiří Kejval, generální ředitel společnosti TECHO.

 

Podíl tržeb realizovaných v zahraniční činil přes 70 %, což potvrzuje úspěch proexportní strategie společnosti a zaměření na globální klíčové zákazníky. Firmě se podařilo udržet silnou pozici na tradičních zahraničních trzích, jako je Slovensko, Velká Británie a Rumunsko. Výrazné posílení pak zaznamenala na trzích Německa, Francie, Španělska a Rakouska.

 

TECHO systematicky navyšuje objemy zakázek v Africe, kde působí 15 let a dodává nábytek do 20 zemí kontinentu. Ve druhé polovině roku 2015 byla dokončena zatím největší jednorázová zakázka TECHO na africkém kontinentu pro National Microfinance Bank v Tanzanii.

 

 

 

Informace pro média:

 

O společnosti

TECHO, a.s., patří k předním evropským výrobcům a dodavatelům kancelářského nábytku a je jednou z největších společností v České republice, která poskytuje komplexní služby v oblasti výstavby komerčních interiérů na klíč (tzv. fit-out řešení) pro celou řadu nadnárodních i lokálních firem v Evropě a na Blízkém východě. Společnost je od roku 2008 součástí nizozemské skupiny Royal Ahrend NV, která patří mezi tři největší výrobce kancelářského nábytku v Evropě. Klientelu společnosti tvoří významné bankovní domy, finanční ústavy, mezinárodní společnosti, vládní organizace a veřejné instituce. Její pobočky dnes najdeme ve Velké Británii, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Rumunsku, Chorvatsku, Rusku, Gruzii, na Ukrajině a také v Číně a ve Spojených arabských emirátech. Podnikatelské aktivity TECHO však sahají i do exotičtějších oblastí, například do africké Nigérie a Gabunu či na karibský ostrov Trinidad.

http://www.techo.com/cz

 

V případě zájmu o bližší informace, prosím, kontaktujte:

Stance Communications, s.r.o.

Štěpán Dlouhý, Account Manager

Tel.: +420 602 685 131

E-mail: stepan.dlouhy@stance.cz